,, ,

Güvenilir Ürün Platformu, 3. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’ni Düzenliyor

Gündem 13.05.2024 - 10:43, Güncelleme: 13.05.2024 - 10:43 5175 kez okundu.
 

Güvenilir Ürün Platformu, 3. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’ni Düzenliyor

Güvenilir Ürün Platformu, 8 Ekim’de ‘Türkiye’nin Kahramanları’ temasıyla 3. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’ni düzenliyor.
Güvenilir Ürün Platformu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni’nin 3.’sü için geri sayım başladı. 8 Ekim’de ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek etkinlik ülkemizin üretmekten vazgeçmeyen kahraman üreticilerine ithaf ediliyor.     Güvenilir Ürün Platformu tarafından gıda ve tarım sektörünün uzman STK’ları, kurumları ve Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında gerçekleştirilen Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future ödül törenleri ile başta deprem bölgesi olmak üzere yerel üretimin desteklenmesi konusunda farkındalık çalışmaları yapılıyor. Etkinliğin üçüncüsünü 8 Ekim’de ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ teması ile düzenleyecekleriniz söyleyen Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ’’ Geçen yılki Güvenilir Ürün Zirvesi’nde Tarım ve Ticaret Bakanlıklarımız başta olmak üzere birçok önemli kurum ve STK’nın desteği ile başlattığımız ve protokolünü imzaladığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projemiz ile deprem bölgesinde 600’e yakın üretici ile potansiyel alıcıları bir araya getirdik. Deprem bölgesi başta olmak üzere yereldeki üreticilerimizi desteklemek ve önünü açmak bu yıl da önceliklerimiz arasında. Yaşanılan zorlu şartlara rağmen üretmekten vazgeçmeyen üreticimizi ülkemizin kahramanları olarak görüyor ve bu yılki zirvemizi onlara ithaf ediyoruz. ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek zirve programında alanında uzman konuşmacıların yer aldığı paneller, israfa dur diyen reçete denemeleri ile workshoplar ve 12 ülkenin kamu ve özel sektör temsilcileri ile gerçekleştirilecek ülke masası toplantıları düzenlenecek. Ayrıca programla eş zamanlı olarak depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende Kooperatif El Ele Masaları’, sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’ ve ‘Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması da bu yılki zirvede yer alacak. Zirve kapsamında Geleceği Besleyebilmek mottosuyla ülke genelinde büyük-küçük, kurum- kişi ayırmadan ve ücretsiz olarak üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Feed the Future Ödülleri ile gıda ve tarım sektörüne anlamlı katkı hedeflenirken sesini duyuramayan ürün ve projelere ses olmak ana hedefimiz. Ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmaları ile tüketici sağlığına katkı sağlayan, inovatif bakış açısı ile sürdürülebilirliğe destek veren, kıt kaynakların kullanımı konusunda kendini sorumlu hissederek aksiyon alan ürün/firma ya da kuruluşlara 34 farklı kategoride verilecek olan Feed the Future Ödülleri, alanında uzman 108 jüri üyesi tarafından kapalı oylama ile belirlenecek.’’ diye konuştu. 8 Ekim’de tarım ve gıda alanında önemli katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Toprak, Crowne Plaza İstanbul Florya’da düzenlenecek Zirveye, gelecek nesillere karşı kendini sorumlu hisseden herkesi beklediklerini söyledi.  
Güvenilir Ürün Platformu, 8 Ekim’de ‘Türkiye’nin Kahramanları’ temasıyla 3. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi’ni düzenliyor.

Güvenilir Ürün Platformu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni’nin 3.’sü için geri sayım başladı. 8 Ekim’de ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek etkinlik ülkemizin üretmekten vazgeçmeyen kahraman üreticilerine ithaf ediliyor.

 

 

Güvenilir Ürün Platformu tarafından gıda ve tarım sektörünün uzman STK’ları, kurumları ve Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında gerçekleştirilen Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future ödül törenleri ile başta deprem bölgesi olmak üzere yerel üretimin desteklenmesi konusunda farkındalık çalışmaları yapılıyor.

Etkinliğin üçüncüsünü 8 Ekim’de ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ teması ile düzenleyecekleriniz söyleyen Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ’’ Geçen yılki Güvenilir Ürün Zirvesi’nde Tarım ve Ticaret Bakanlıklarımız başta olmak üzere birçok önemli kurum ve STK’nın desteği ile başlattığımız ve protokolünü imzaladığımız Üreten Yöre Üreten Türkiye projemiz ile deprem bölgesinde 600’e yakın üretici ile potansiyel alıcıları bir araya getirdik. Deprem bölgesi başta olmak üzere yereldeki üreticilerimizi desteklemek ve önünü açmak bu yıl da önceliklerimiz arasında. Yaşanılan zorlu şartlara rağmen üretmekten vazgeçmeyen üreticimizi ülkemizin kahramanları olarak görüyor ve bu yılki zirvemizi onlara ithaf ediyoruz. ‘’Türkiye’nin Kahramanları’’ temasıyla gerçekleştirilecek zirve programında alanında uzman konuşmacıların yer aldığı paneller, israfa dur diyen reçete denemeleri ile workshoplar ve 12 ülkenin kamu ve özel sektör temsilcileri ile gerçekleştirilecek ülke masası toplantıları düzenlenecek. Ayrıca programla eş zamanlı olarak depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende Kooperatif El Ele Masaları’, sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’ ve ‘Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması da bu yılki zirvede yer alacak.

Zirve kapsamında Geleceği Besleyebilmek mottosuyla ülke genelinde büyük-küçük, kurum- kişi ayırmadan ve ücretsiz olarak üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Feed the Future Ödülleri ile gıda ve tarım sektörüne anlamlı katkı hedeflenirken sesini duyuramayan ürün ve projelere ses olmak ana hedefimiz. Ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmaları ile tüketici sağlığına katkı sağlayan, inovatif bakış açısı ile sürdürülebilirliğe destek veren, kıt kaynakların kullanımı konusunda kendini sorumlu hissederek aksiyon alan ürün/firma ya da kuruluşlara 34 farklı kategoride verilecek olan Feed the Future Ödülleri, alanında uzman 108 jüri üyesi tarafından kapalı oylama ile belirlenecek.’’ diye konuştu.

8 Ekim’de tarım ve gıda alanında önemli katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Toprak, Crowne Plaza İstanbul Florya’da düzenlenecek Zirveye, gelecek nesillere karşı kendini sorumlu hisseden herkesi beklediklerini söyledi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve newsfindy.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.