,,
Devrim Alkaya
Köşe Yazarı
Devrim Alkaya
 

Kişisel Gelişim

İlkokul mezunu iseniz  mutlaka açık ortaokul ve açık lise icin kayıt yaptırın. Kredili sistemde seçmeli  dersler ile hızla ortaokul ve  lise bitirilebilir.  Lise mezunu olanlar Anadolu, İstanbul ve Atatürk üniversitesi Açıköğretim -Uzaktan Öğretim  Fakültelerinden sevdikleri  uygun bölümde  eğitime devam edebilirler. Uzaktan öğretim - Açıköğretim yöntemi ile meslek sahibi olmak mümkün.  2 yıllık önlisans 4 yıllık lisans bölümleri içinde mutlaka ilginizi çeken bir bölüm vardır.   Lisans mezunlarına da yüksek lisans öneriyorum.  Durmak yok eğitime devam. Günümüzde açık öğretim ve uzaktan öğretim yolu ile her seviyede eğitim mümkün. Her lisans mezunu için  MBA programları yanında vakıf  ve devlet üniversitelerinde pek çok dalda uzaktan eğitim yüksek lisans programları var.   Yüksek lisans yerine 2. üniversite imkanı da var.  Ve yıllardır  sınavsız.  Lisans veya önlisans diplomanız ile sınavsız bir biçimde kayıt yaptırabilirsiniz. Önlisans mezunları önlisans programlarına lisans mezunları ise ister önlisans ister lisans programlarına kayıt yaptırabiliyorlar.  Kısa sureli kurs programlari da yeni bir hayatın yolunu açabilir. Hastane hizmetleri, sosyal hizmetler, emlak, büro yönetimi,  bilgisayar, iş makinaları, dikiş vs konularinda Halk eğitimlerden, PAUSEM gibi üniversitelerin sürekli egitim merkezlerinde verilen eğitimlerden yararlanabilirsiniz.  Bilimsel, sosyal ve kültürel anlamda gelişmek uzun bir süreçtir. Oturarak ve sadece TV izleyerek gelişmesi de mümkün değildir.   Okumanın yanında sosyal etkinlikler resim, müzik, tiyatro kurslarına gidin. Devlet tiyatrolarını, belediye konservatuarını, halk oyunları gösterilerini, üniversite konserlerini, gezi gruplarını  takip etmek kültürel açıdan büyük gelişme sağlar.   Unutmayın çaba yoksa başarı da yoktur. 
Ekleme Tarihi: 04 Haziran 2022 - Cumartesi

Kişisel Gelişim


İlkokul mezunu iseniz  mutlaka açık ortaokul ve açık lise icin kayıt yaptırın. Kredili sistemde seçmeli  dersler ile hızla ortaokul ve  lise bitirilebilir. 

Lise mezunu olanlar Anadolu, İstanbul ve Atatürk üniversitesi Açıköğretim -Uzaktan Öğretim  Fakültelerinden sevdikleri  uygun bölümde  eğitime devam edebilirler. Uzaktan öğretim - Açıköğretim yöntemi ile meslek sahibi olmak mümkün.  2 yıllık önlisans 4 yıllık lisans bölümleri içinde mutlaka ilginizi çeken bir bölüm vardır.  

Lisans mezunlarına da yüksek lisans öneriyorum.  Durmak yok eğitime devam. Günümüzde açık öğretim ve uzaktan öğretim yolu ile her seviyede eğitim mümkün. Her lisans mezunu için  MBA programları yanında vakıf  ve devlet üniversitelerinde pek çok dalda uzaktan eğitim yüksek lisans programları var.  

Yüksek lisans yerine 2. üniversite imkanı da var.  Ve yıllardır  sınavsız.  Lisans veya önlisans diplomanız ile sınavsız bir biçimde kayıt yaptırabilirsiniz. Önlisans mezunları önlisans programlarına lisans mezunları ise ister önlisans ister lisans programlarına kayıt yaptırabiliyorlar. 

Kısa sureli kurs programlari da yeni bir hayatın yolunu açabilir. Hastane hizmetleri, sosyal hizmetler, emlak, büro yönetimi,  bilgisayar, iş makinaları, dikiş vs konularinda Halk eğitimlerden, PAUSEM gibi üniversitelerin sürekli egitim merkezlerinde verilen eğitimlerden yararlanabilirsiniz. 

Bilimsel, sosyal ve kültürel anlamda gelişmek uzun bir süreçtir. Oturarak ve sadece TV izleyerek gelişmesi de mümkün değildir.  

Okumanın yanında sosyal etkinlikler resim, müzik, tiyatro kurslarına gidin. Devlet tiyatrolarını, belediye konservatuarını, halk oyunları gösterilerini, üniversite konserlerini, gezi gruplarını  takip etmek kültürel açıdan büyük gelişme sağlar.  

Unutmayın çaba yoksa başarı da yoktur. 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve newsfindy.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.