,, ,

Kayıp Kıta Atlantis Hakkında Bilgiler. Nerede? Kim Yaptı?

Genel Kültür 14.01.2023 - 18:21, Güncelleme: 14.01.2023 - 18:21 1615 kez okundu.
 

Kayıp Kıta Atlantis Hakkında Bilgiler. Nerede? Kim Yaptı?

Kayıp Kıta Atlantis Hakkında Bilgiler. Nerede? Kim Yaptı? Ne için yapıldı? Zamanın Ötesinde Bir Uygarlık ATLANTİS
Atlantis, eski bir Yunan filozofu olan Platon'un eserlerinde bahsedilen efsanevi bir kayıp kıtadır. Atlantis'in hikayesi, Platon'un MÖ 360'da yazdığı Timaeus ve Critias diyaloglarından kaynaklanmıştır. Platon'un diyaloglarına göre Atlantis, antik Yunanistan'dan birkaç bin yıl önce var olan güçlü ve gelişmiş bir uygarlıktı. Atlantis'in Atlantik Okyanusu'ndaki Herkül Sütunları'nın ötesinde yer aldığı söyleniyordu. Atlantis'in hikayesi, bir doğal afet tarafından yok edilen büyük ve müreffeh bir şehri anlatır. Şehrin büyük bir deniz gücü olduğu söyleniyordu ve halkının teknoloji, mühendislik ve mimaride oldukça gelişmiş olduğu söyleniyordu. Platon, Atlantis'in bir barış ve refah ütopyası olduğunu yazdı. Atlantis'in tam yeri hala bilinmemekle birlikte, birçok kişi onun Atlantik Okyanusu'nda bir yerde olduğuna inanıyor. Akademisyenler ve bilim adamları, volkanik bir patlama veya deprem gibi bir doğal afet tarafından yok edilen gerçek bir yer olabileceğini öne sürdüler. Diğerleri, Atlantis'in mitolojik bir yer olduğunu ve yıkım öyküsünün, kibrin tehlikelerinin ve insan kibrinin sonuçlarının simgesi olduğunu öne sürdüler.   Atlantis is a legendary lost continent that is mentioned in the works of Plato, an ancient Greek philosopher. The story of Atlantis originated in Plato's dialogues Timaeus and Critias, written in 360 B.C. According to Plato's dialogues, Atlantis was a powerful and advanced civilization that existed several thousand years before the time of ancient Greece. Atlantis was said to be located beyond the Pillars of Hercules, in the Atlantic Ocean. The story of Atlantis tells of a great and prosperous city that was destroyed by a natural disaster. The city was said to be a great naval power, and its people were described as being highly advanced in technology, engineering, and architecture. Plato wrote that Atlantis was a utopia of peace and prosperity. Though the exact location of Atlantis is still unknown, many people believe that it is located somewhere in the Atlantic Ocean. Scholars and scientists have hypothesized that it may have been a real place that was destroyed by a natural disaster, such as a volcanic eruption or earthquake. Others have suggested that Atlantis is a mythological place and that the story of its destruction is symbolic of the dangers of hubris and the consequences of human arrogance.
Kayıp Kıta Atlantis Hakkında Bilgiler. Nerede? Kim Yaptı? Ne için yapıldı? Zamanın Ötesinde Bir Uygarlık ATLANTİS

Atlantis, eski bir Yunan filozofu olan Platon'un eserlerinde bahsedilen efsanevi bir kayıp kıtadır. Atlantis'in hikayesi, Platon'un MÖ 360'da yazdığı Timaeus ve Critias diyaloglarından kaynaklanmıştır. Platon'un diyaloglarına göre Atlantis, antik Yunanistan'dan birkaç bin yıl önce var olan güçlü ve gelişmiş bir uygarlıktı. Atlantis'in Atlantik Okyanusu'ndaki Herkül Sütunları'nın ötesinde yer aldığı söyleniyordu.

Atlantis'in hikayesi, bir doğal afet tarafından yok edilen büyük ve müreffeh bir şehri anlatır. Şehrin büyük bir deniz gücü olduğu söyleniyordu ve halkının teknoloji, mühendislik ve mimaride oldukça gelişmiş olduğu söyleniyordu. Platon, Atlantis'in bir barış ve refah ütopyası olduğunu yazdı.

Atlantis'in tam yeri hala bilinmemekle birlikte, birçok kişi onun Atlantik Okyanusu'nda bir yerde olduğuna inanıyor. Akademisyenler ve bilim adamları, volkanik bir patlama veya deprem gibi bir doğal afet tarafından yok edilen gerçek bir yer olabileceğini öne sürdüler. Diğerleri, Atlantis'in mitolojik bir yer olduğunu ve yıkım öyküsünün, kibrin tehlikelerinin ve insan kibrinin sonuçlarının simgesi olduğunu öne sürdüler.

 

Atlantis is a legendary lost continent that is mentioned in the works of Plato, an ancient Greek philosopher. The story of Atlantis originated in Plato's dialogues Timaeus and Critias, written in 360 B.C. According to Plato's dialogues, Atlantis was a powerful and advanced civilization that existed several thousand years before the time of ancient Greece. Atlantis was said to be located beyond the Pillars of Hercules, in the Atlantic Ocean.

The story of Atlantis tells of a great and prosperous city that was destroyed by a natural disaster. The city was said to be a great naval power, and its people were described as being highly advanced in technology, engineering, and architecture. Plato wrote that Atlantis was a utopia of peace and prosperity.

Though the exact location of Atlantis is still unknown, many people believe that it is located somewhere in the Atlantic Ocean. Scholars and scientists have hypothesized that it may have been a real place that was destroyed by a natural disaster, such as a volcanic eruption or earthquake. Others have suggested that Atlantis is a mythological place and that the story of its destruction is symbolic of the dangers of hubris and the consequences of human arrogance.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve newsfindy.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.